Üretim Süreci

Üretim Süreci

Üretim süreci, model kalıp yapımı, üretim, 1. ve 2. polimer döküm malzeme

Model kalıp yapımı
Dizayn ofisinde yapılan tasarımlar mimari grubumuz tarafından detaylandırılır. Kalıp çizimleri hazırlanıp mimarlarımızın ve heykeltıraşlarımızın denetiminde hassas bir şekilde modellenir ve gerekli ölçü ve toleranslar içinde kalıplar yapılır.

Üretim
Firmamızda ihtiyaç ve tasarımın gerekliliğine göre iki çeşit üretim yapılmaktadır.

1.Polimer Döküm Malzeme
Daha çok cephe süsleme elemanları için uygun bir üretim şeklidir. Bu üretimde çift kalıp sistemi kullanılmaktadır. Üretime hazırlanan kalıpların içine döküm yoluyla, polyester bağlayıcılı kalsit harcı dökülür. Bu hamurun içinde priz hızlandırıcı katkılar ve belirli miktarda cam elyafı katılmış harç dökülerek cephe elemanlarının gerekli şekilde imali yapılır. Jelleşip kalıptan çıkan malzemeler, dinlenme raflarında dinlendirilip iç konstrüksiyonu galvanizli profillerle yapılır. Kesimleri ve rötuşları yapılarak montaja hazırlanan malzemeler astarlanarak şantiyeye nakledilir.

2.Polimer Nanokompozit Malzeme
İzolasyonlu cephe panelleri ve derz birleşimi istenmeyen büyük malzemeler için yapılan bir üretim şeklidir. Çok hafif olması nedeniyle kolay montajı yapılır. Bu üretim tek kalıp sistemiyle yapılmaktadır. Kalıbın içine cam elyafın belli gramajlarda ve kat kat polimer bağlayıcı ile işlenmesiyle oluşan bir üretim şeklidir. Serteleşen malzemeler kalıptan çıkarılır; iç konstrüksüyonu galvanizli profillerle yapılır. Kesimleri ve rötuşları yapılarak montaja hazırlanan malzemeler astarlanarak şantiyeye nakledilir.

 

 

Siz de Artista Ekibine Katılın!