Teknik Bilgiler

Teknik Bilgiler

Teknik Bilgiler

ArtistA Cephe Elemanları; prekast olarak adlandırılan, söve, silme, kaplama taşı, payanda kolon vb dış cephe süsleme elemanlarıdır. Diğer prekast malzemelerinden çok farklıdır; malzeme dolgu maddesi olarak kalsit, bağlayıcı madde olarak da polyester içerir. Görünüş olarak suni mermere benzer. Gözeneksizdir ve yüzeyde kir toz barındırmaz. Bünyesine su almaz ve aynı zamanda binada su yalıtımı sağlamış olur. Kesitlerin içi boştur ve binanıza gereksiz ağırlık bindirmez. Eski ve yeni tüm binalara uygulanabilir.Kolaylıkla kesilip, işlenebilir, parçalar birbirine ek yerleri belli olmayacak şekilde kendi malzemesinden üretilen macunlar yardımıyla eklenebilir.

İzolasyonlu prekast panel uygulamaları, inşaat aşamasında duvar alanlarının kullanım alanlarına eklenerek daire başına 2m2-5m2 arası kazanımlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Önceden üretilen panaller vinçler yardımıyla cephede kat betonlarına ankrajlarla monte edilir. Bina cephesine tekrar duvar örülmesine gerek kalmaz. Estetik, pratik ve profesyonel çözüm üretir. Bu paneller istenilen tasarımda, dokuda ve renkte üretilebilmektedir.

Yeni yapılan binalarda, ArtistA Cephe Elemanları uygulaması, mantolama ve sıva uygulamasından sonra başlar. Dış cephe boya uygulamasından önce tamamlanır. Eğer cephede, prese tuğla, doğal taş, veya başka bir kaplama malzemesinin yanısıra ArtistA Cephe Elemanları‘nı kullanmak istiyorsanız, özel detaylarımız mevcuttur.

Tasarım çözümlerine uygun olarak bir konstrüksiyona gerek duyulmadan, tuğla, gazbeton, beton vb. her türlü duvara veya taşıyıcı elemanlara dübellerle kolaylıkla monte edilebilir. Çelik profilli karkaslar yardımıyla ya da ankrajlı sistemle kat betonlarına asılabilir. Polyster bağlayıcılı prekast ürünlerimiz giydirme cephe uygulamalarıyla da bağdaşabilir.

Özel üretilen boyalarla, istediğiniz renkte boyanabilir. Taş kadar kalıcı ve uzun ömürlüdür. Pahalı bakım masrafları gerektirmez. Kullanma maliyeti yoktur. (Deneyimli tasarım ve uygulama ekibimizle kendi üretimimiz olan malzemelerimizi cephelerinize, zevkiniz ve bütçenize uygun olarak projelendirilip anahtar teslim uygulanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İndirilebilir İçerikler:

-> Teknik Şartname
-> Yangın Dayanıklılık Sınıfları
-> Yangına Dayanım Şartları

-> Artista Panel Izolasyon Teknik_Bilgiler

-> Artista Polyester Hammadde Teknik_Bilgiler

-> Artista Mastik Teknik Bilgiler

-> Artista Statik

Siz de Artista Ekibine Katılın!